Administrasjon

Øverste administrative leder i Frøya kommune er rådmannen. Kommunen har en flat struktur med 2 beslutningsnivåer. Kommunen har 17 virksomheter. Alle med hver sin virksomhetsleder i direkte linje til rådmannen.

Kommunen har et rådmannsteam som består av:

 

Navn og tittel Kontaktinfo

Svanhild Mosebakken

Rådmann

svanhild.mosebakken@froya.kommune.no

Tlf: 992 78 533

Beathe Sandvik Meland

Assisterende rådmann

beathe.sandvik.meland@froya.kommune.no

Tlf: 952 88 121

Roger Ansgar Antonsen

Kommunalsjef

roger.antonsen@froya.kommune.no

Tlf: 916 70 409

Thomas Sandvik

Økonomisjef

thomas.sandvik@froya.kommune.no​​​​​​​

Tlf: 412 15 328

Marit Wisløff Norborg

Virksomhetsleder Strategi, kultur og næring

marit.wisloff.norborg@froya.kommune.no

Tlf: 482 62 789

Jomar Finseth

Virksomhetsleder Teknisk

jomar.finseth@froya.kommune.no

Tlf: 950 67 989


Virksomheten Strategi og Utvikling (SU) har følgende hovedarbeidsområder:

  • Kommuneplan
  • Næring
  • Kvalitetsutvikling
  • Tilflytting/vekstkommune
  • Controller
  • Folkehelse
  • Kompetanseutvikling
  • Prosjektledelse
 

I tillegg har vi en fellesadministrasjon bestående av:

  • Servicesenteret
  • Økonomiavdeling
  • IKT-avdeling

 

Frøya kommune samarbeider mye interkommunalt. Følgende interkommunale samarbeid finnes:

  • PPT (med Hitra og Snillfjord)
  • NAV (med Hitra)
  • Feiing (med Hitra)
  • Skatteoppkreving (med Orkdalsregionen)
  • Legevakt (med Orkdalsregionen)
 

Oversikt over virksomhetsledere:

 

Navn og tittel Kontaktinfo
Silje Christensen 
Virksomhetsleder Nordskag oppvekstsenter

silje.christensen@froya.kommune.no
Tlf: 412 58 483

Håvard Holte Os
Virksomhetsleder Mausund oppvekstsenter
havard.holte.os@froya.kommune.no
Tlf: 917 47 433
Tove Karlsen
Virksomhetsleder Nabeita oppvekstsenter
tove.karlsen@froya.kommune.no
Tlf: 476 60 073
Randi Gaustad
Virksomhetsleder Dyrøy oppvekstsenter
randi.gaustad@froya.kommune.no
Tlf: 971 58 174
Sissel Skoran
Virksomhetsleder Sistranda skole
sissel.skoran@froya.kommune.no
Tlf: 996 39 325
Line Brendberg
Virksomhetsleder Sørburøy skole
line.brendberg@froya.kommune.no
Tlf: 977 20 599
Rita Tangen
Virksomhetsleder Nesset barnehage
rita.tangen@froya.kommune.no
Tlf: 474 01 486
Toril Antonsen Aae
Virksomhetsleder Kulturskolen
toril.antonsen.aae@froya.kommune.no
Tlf: 917 80 570
Jomar Finseth
Virksomhetsleder Teknisk
jomar.finseth@froya.kommune.no
Tlf: 950 67 989
Marit Wisløff Norborg
Virksomhetsleder Strategi, kultur og næring
marit.wisloff.norborg@froya.kommune.no
Tlf: 482 62 789
Elin Reppe
Virksomhetsleder NAV Sosialtjenesten
elin.reppe@nav.no
 
Frode Larsen
Virksomhetsleder Servicesenteret
frode.larsen@froya.kommune.no
Tlf: 468 99 945
Renate Loktu Sandvik
Virksomhetsleder Familie og Helse
renate.loktu.sandvik@froya.kommune.no
Tlf: 986 74 983
Berit Gulbrandsen
Virksomhetsleder Bo-, aktivitet og miljøtjenesten
berit.gulbrandsen@froya.kommune.no
Tlf: 918 32 496 
Ann Kristin Sandvik
Virksomhetsleder Pleie og omsorg
ann.kristin.sandvik@froya.kommune.no
Tlf: 413 77 778
 

Kontakt

Svanhild Mosebakken
Rådmann
E-post
Mobil 992 78 533
Beathe Sandvik Meland
Ass. rådmann
E-post
Mobil 958 88 121